Karabük Üniversitesinde Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur konferansına katıldık

'Akupunkturun özü içimizdeki doktoru uyandırmaktır'

Karabük Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Topluluğu tarafından düzenlenen "Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur" konulu konferans düzenlendi. Fonksiyonel Tıp Akademisi Kurucu Başkanı Uzman Fizyoterapist Hakan Özdemir'in konuşmacı olarak yer aldığı konferansta güncel akupunktur gelişmelerine yer verildi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen "Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur" konulu konferansta konuşmacı olan Uzm. Fzt. Hakan Özdemir, akupunkturun insan vücudundaki bozulan dengeyi tekrar sağlanması olduğunu söyledi.

Akupunktur tedavisiyle ilgili de bilgiler aktaran Özdemir şöyle konuştu:

"Akupunktur çok geniş bir alan. Akupunktur, işin özünde yaratanın vermiş olduğu yaşamsal enerjiyi hastalık durumunda insan vücudunu düzenlemektir. Belirli noktalara iğne veya benzeri parmak, lazer ve akupresyon yöntemiyle ve benzeri birçok yöntemle insan vücudundaki o enerji akışını regüle ederek kullanılıyor. Eczanelerde bildiğimiz her türlü ilaçtan çok daha fazla ilacı insan vücudunda üretiliyor ama belli başlı hastalık durumlarında onlar ya eksik oluyor ya blokaj oluyor. Akupunktur o eksikliği ve blokajı ortadan kaldırmak için uyarı veriyor. Vücut kendi ilacını kendi üreterek hastalığı tedavi etmiş oluyor. Akupunkturun özü içimizdeki doktoru uyandırmaktır."

Haber: Canan Yurdakul – Soner Teski
Kaynak: Karabük Üniversitesi / Külliye Web Sitesi

Migren

8.04.2022 11:03:43

Akupunktur ile Migren Tedavisi konulu videolarımıza göz atın

Devamı

Nöropatik ağrılar ve akupunktur tedavisi

2.04.2022 17:55:21

Nöropatik rahatsızlıklarda bilinen tedavilere ilaveten kaplıca tedavisi gibi, akupunktur gibi diğer birçok tedavi yöntemlerinden de faydalanılmalıdır.

Devamı

Hamilelik döneminde beslenme

2.04.2022 17:46:13

Gebelik döneminde anne, kendi enerji ve besin öğeleri gereksinmelerini karşılamak için, vücudundaki depolarını dengede tutmak için, anne karnındaki bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesini sağlamak için, emzirmeye hazırlık için salgılanacak sütün içeriğini karşılamak için yeterli ve dengeli beslenmek zorundadır.

Devamı

DNA'nın yenilenme şansı vardır ve DNA tamir olabilir

20.03.2022 18:40:50

Sağlığın devamı ve korunmasında kişi-gıda-beslenme üçlüsünden oluşan ilişki bütün tıp öğretilerinin temelini oluşturmaktadır.

Devamı

Beslenme Felsefesi

20.03.2022 18:33:50

Beslenme, bedenin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini yeterli miktarlarda ve doğru zamanda sağlığını korumak ve yaşam kalitesini iyileştirmek için bilinçli olarak yapılması gereken bir eylemdir.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp