Karabük Üniversitesinde Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur konferansına katıldık

'Akupunkturun özü içimizdeki doktoru uyandırmaktır'

Karabük Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Topluluğu tarafından düzenlenen "Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur" konulu konferans düzenlendi. Fonksiyonel Tıp Akademisi Kurucu Başkanı Uzman Fizyoterapist Hakan Özdemir'in konuşmacı olarak yer aldığı konferansta güncel akupunktur gelişmelerine yer verildi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen "Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur" konulu konferansta konuşmacı olan Uzm. Fzt. Hakan Özdemir, akupunkturun insan vücudundaki bozulan dengeyi tekrar sağlanması olduğunu söyledi.

Akupunktur tedavisiyle ilgili de bilgiler aktaran Özdemir şöyle konuştu:

"Akupunktur çok geniş bir alan. Akupunktur, işin özünde yaratanın vermiş olduğu yaşamsal enerjiyi hastalık durumunda insan vücudunu düzenlemektir. Belirli noktalara iğne veya benzeri parmak, lazer ve akupresyon yöntemiyle ve benzeri birçok yöntemle insan vücudundaki o enerji akışını regüle ederek kullanılıyor. Eczanelerde bildiğimiz her türlü ilaçtan çok daha fazla ilacı insan vücudunda üretiliyor ama belli başlı hastalık durumlarında onlar ya eksik oluyor ya blokaj oluyor. Akupunktur o eksikliği ve blokajı ortadan kaldırmak için uyarı veriyor. Vücut kendi ilacını kendi üreterek hastalığı tedavi etmiş oluyor. Akupunkturun özü içimizdeki doktoru uyandırmaktır."

Haber: Canan Yurdakul – Soner Teski
Kaynak: Karabük Üniversitesi / Külliye Web Sitesi

Fizik tedavi ve rehabilitasyon Nedir?

13.03.2023 12:34:16

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, bir hastanın fiziksel fonksiyonunu, hareketliliğini ve yaşam kalitesini geri kazandırmaya ve artırmaya yardımcı olan sağlık disiplinleridir.

Devamı

Osteopati Nedir?

13.03.2023 12:33:50

Osteopati, kas-iskelet sistemi ve genel sağlık ve refah arasındaki ilişkiye odaklanan, manüel tıpın bir türüdür.

Devamı

Manuel Terapi Nedir

13.03.2023 12:33:42

Manuel terapi, fizyoterapistlerin kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için kullandığı elle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:36

Pilates, temel kas gücünü, esnekliği ve beden kontrolünü odak alan, düşük etkili bir egzersiz yöntemidir.

Devamı

Reformer Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:14

Reformer Pilates, direnç temelli egzersiz yapmaya izin veren bir ekipman olan Pilates reformer kullanarak yapılan bir Pilates türüdür.

Devamı

Schroth Terapisi Nedir?

13.03.2023 12:28:57

Schroth terapisi, omurganın yan eğrilikleri ile karakterize edilen skolyozu tedavi etmek için kullanılan özel bir fizik tedavi yaklaşımıdır.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp