Reformer Pilates Nedir?

Reformer Pilates Nedir?

Reformer Pilates

Reformer Pilates, direnç temelli egzersiz yapmaya izin veren bir ekipman olan Pilates reformer kullanarak yapılan bir Pilates türüdür. Reformer, yaylar ve iplerle donatılmış kayan bir platformdur.

Reformer Pilates egzersizleri, reformeri kullanarak belirli kas gruplarını hedef alacak şekilde tasarlanmıştır. Egzersizler, güç, esneklik, denge ve duruşu geliştirmeye odaklanmaktadır.

Reformer Pilates'in faydaları arasında çekirdek gücünün artması, duruşun düzeltilmesi, sakatlanma riskinin azaltılması ve vücut farkındalığının artırılması yer almaktadır. Tüm yaşlardaki ve fitness seviyelerindeki insanlar için uygundur ve tek başına bir egzersiz olarak veya rehabilitasyon veya fizik tedavi programının bir parçası olarak kullanılabilir.

Dersler, sertifikalı Pilates eğitmenleri tarafından gruplar halinde veya birebir seanslar şeklinde sunulmaktadır. Dersler genellikle 45-60 dakika sürer ve bireysel ihtiyaçlara ve yeteneklere göre değiştirilebilen bir dizi egzersiz içermektedir.

Reformer Pilates'i denemek veya faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz

Fizik tedavi ve rehabilitasyon Nedir?

13.03.2023 12:34:16

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, bir hastanın fiziksel fonksiyonunu, hareketliliğini ve yaşam kalitesini geri kazandırmaya ve artırmaya yardımcı olan sağlık disiplinleridir.

Devamı

Osteopati Nedir?

13.03.2023 12:33:50

Osteopati, kas-iskelet sistemi ve genel sağlık ve refah arasındaki ilişkiye odaklanan, manüel tıpın bir türüdür.

Devamı

Manuel Terapi Nedir

13.03.2023 12:33:42

Manuel terapi, fizyoterapistlerin kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için kullandığı elle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:36

Pilates, temel kas gücünü, esnekliği ve beden kontrolünü odak alan, düşük etkili bir egzersiz yöntemidir.

Devamı

Reformer Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:14

Reformer Pilates, direnç temelli egzersiz yapmaya izin veren bir ekipman olan Pilates reformer kullanarak yapılan bir Pilates türüdür.

Devamı

Schroth Terapisi Nedir?

13.03.2023 12:28:57

Schroth terapisi, omurganın yan eğrilikleri ile karakterize edilen skolyozu tedavi etmek için kullanılan özel bir fizik tedavi yaklaşımıdır.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp