Pilates Nedir?

Pilates Nedir?

Plates

Pilates, temel kas gücünü, esnekliği ve beden kontrolünü odak alan, düşük etkili bir egzersiz yöntemidir. Joseph Pilates tarafından 20. yüzyılın başlarında geliştirilmiş ve dünya genelinde popüler bir fitness yöntemi haline gelmiştir.

Pilates egzersizleri genellikle mat üzerinde veya reformer veya Cadillac gibi özel ekipmanlarla yapılır. Kontrollü hareketlerden oluşur ve doğru nefes almayı, uyumu ve akıcı hareketleri vurgular.

Pilates, her yaştan ve her fitness seviyesinden insanlar için uygun olup, duruşu düzeltmeye, stresi azaltmaya, sakatlanma riskini azaltmaya ve genel fiziksel ve zihinsel refahı artırmaya yardımcı olabilir.

Dersler, sertifikalı Pilates eğitmenleriyle grup veya birebir seanslar halinde sunulur. Sıklıkla, sakatlık iyileştirmeye veya kronik durum yönetimine yardımcı olmak için fizik tedavi veya rehabilitasyon programları ile birlikte kullanılır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon Nedir?

13.03.2023 12:34:16

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, bir hastanın fiziksel fonksiyonunu, hareketliliğini ve yaşam kalitesini geri kazandırmaya ve artırmaya yardımcı olan sağlık disiplinleridir.

Devamı

Osteopati Nedir?

13.03.2023 12:33:50

Osteopati, kas-iskelet sistemi ve genel sağlık ve refah arasındaki ilişkiye odaklanan, manüel tıpın bir türüdür.

Devamı

Manuel Terapi Nedir

13.03.2023 12:33:42

Manuel terapi, fizyoterapistlerin kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için kullandığı elle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:36

Pilates, temel kas gücünü, esnekliği ve beden kontrolünü odak alan, düşük etkili bir egzersiz yöntemidir.

Devamı

Reformer Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:14

Reformer Pilates, direnç temelli egzersiz yapmaya izin veren bir ekipman olan Pilates reformer kullanarak yapılan bir Pilates türüdür.

Devamı

Schroth Terapisi Nedir?

13.03.2023 12:28:57

Schroth terapisi, omurganın yan eğrilikleri ile karakterize edilen skolyozu tedavi etmek için kullanılan özel bir fizik tedavi yaklaşımıdır.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp