Türkiye'de Akupunktur

Türkiye'de Akupunktur

Ülkemizde Akupunktur

Akupunktur. Bu sihirli, bu ilginç kelimeyi duymayanınız yok gibidir.

Peki nedir akupunktur?

İçinde yaşadığımız çağ, çok büyük değişimlere sahne olmaktadır. Bu değişimler sağlık sahasında kendini çok daha bariz olarak göstermektedir. Son 15-20 yıl içinde akupunktur kelimesi günlük, haftalık, aylık basın-yayın organlarında önemli bir yer tutmaya başladı. Gün geçmiyor ki akupunkturla ilgili bir yazı çıkmasın. Tıp camiasında ve vatandaşların büyük bir kesiminde aynı soru beyinleri meşgul etmektedir. "Nedir bu akupunktur? Müsbet bir bilim mi? Yoksa fantezi bir tedavi metodu mu?.. Veya belli bir gelir düzeyindekilere hitap eden estetik bir tedavi mi?" bu ve buna benzer küçümseyici önemsemez tavırlar olageldi.

Ülkemizde akupunktur, çoğunlukla sigarayı bıraktırma, zayıflama, yorgunluk gibi durumlarda fantezi bir tedavi olarak biliniyor. Tabii bu bilgi yanlışlığının sonucu, diğer rahatsızlıklarda akupunktur tedavisi ilk anda çok kimsenin aklıina gelmiyor. Gelse bile çare olarak düşünülmüyor. Bilinen tedavilerden netice alınamadığı zaman, akupunktur son çare olarak hatıra geliyor. Eğer hastalık henüz başlamışken akupunktur tedavisi olunsa, elde edilecek başarı çok daha fazla olur.

Ülkemizde de alternatif tedaviye ilgi gün geçtikçe artmakta, akupunktur ve lazer akupunkturu tedavisine hızlı bir yönelme görülmektedir. Bu durum ülkemiz ve insan saglığı açısından çok sevindirici bir gelişmedir. Akupunktur tedaivisine ilgi gittikçe artmaktadır. Bunda akupunkturla tedavi edilen hastalıklar listesinin gün geçtikçe artmasının da etkisi vardır. Bilhassa fıtık vakalarında, yaralanma, burkulma, menisküs yırtığı, romatoid artrit, ameliyat sekel ve izlerinin, cilt kırışıklarının onarım ve tamirinde oldukça iyi neticeler alınması akupunktura ilgiyi oldukça arttırmıştır.

Migren

8.04.2022 11:03:43

Akupunktur ile Migren Tedavisi konulu videolarımıza göz atın

Devamı

Nöropatik ağrılar ve akupunktur tedavisi

2.04.2022 17:55:21

Nöropatik rahatsızlıklarda bilinen tedavilere ilaveten kaplıca tedavisi gibi, akupunktur gibi diğer birçok tedavi yöntemlerinden de faydalanılmalıdır.

Devamı

Hamilelik döneminde beslenme

2.04.2022 17:46:13

Gebelik döneminde anne, kendi enerji ve besin öğeleri gereksinmelerini karşılamak için, vücudundaki depolarını dengede tutmak için, anne karnındaki bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesini sağlamak için, emzirmeye hazırlık için salgılanacak sütün içeriğini karşılamak için yeterli ve dengeli beslenmek zorundadır.

Devamı

DNA'nın yenilenme şansı vardır ve DNA tamir olabilir

20.03.2022 18:40:50

Sağlığın devamı ve korunmasında kişi-gıda-beslenme üçlüsünden oluşan ilişki bütün tıp öğretilerinin temelini oluşturmaktadır.

Devamı

Beslenme Felsefesi

20.03.2022 18:33:50

Beslenme, bedenin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini yeterli miktarlarda ve doğru zamanda sağlığını korumak ve yaşam kalitesini iyileştirmek için bilinçli olarak yapılması gereken bir eylemdir.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp