Türkiye'de Akupunktur

Türkiye'de Akupunktur

Ülkemizde Akupunktur

Akupunktur. Bu sihirli, bu ilginç kelimeyi duymayanınız yok gibidir.

Peki nedir akupunktur?

İçinde yaşadığımız çağ, çok büyük değişimlere sahne olmaktadır. Bu değişimler sağlık sahasında kendini çok daha bariz olarak göstermektedir. Son 15-20 yıl içinde akupunktur kelimesi günlük, haftalık, aylık basın-yayın organlarında önemli bir yer tutmaya başladı. Gün geçmiyor ki akupunkturla ilgili bir yazı çıkmasın. Tıp camiasında ve vatandaşların büyük bir kesiminde aynı soru beyinleri meşgul etmektedir. "Nedir bu akupunktur? Müsbet bir bilim mi? Yoksa fantezi bir tedavi metodu mu?.. Veya belli bir gelir düzeyindekilere hitap eden estetik bir tedavi mi?" bu ve buna benzer küçümseyici önemsemez tavırlar olageldi.

Ülkemizde akupunktur, çoğunlukla sigarayı bıraktırma, zayıflama, yorgunluk gibi durumlarda fantezi bir tedavi olarak biliniyor. Tabii bu bilgi yanlışlığının sonucu, diğer rahatsızlıklarda akupunktur tedavisi ilk anda çok kimsenin aklıina gelmiyor. Gelse bile çare olarak düşünülmüyor. Bilinen tedavilerden netice alınamadığı zaman, akupunktur son çare olarak hatıra geliyor. Eğer hastalık henüz başlamışken akupunktur tedavisi olunsa, elde edilecek başarı çok daha fazla olur.

Ülkemizde de alternatif tedaviye ilgi gün geçtikçe artmakta, akupunktur ve lazer akupunkturu tedavisine hızlı bir yönelme görülmektedir. Bu durum ülkemiz ve insan saglığı açısından çok sevindirici bir gelişmedir. Akupunktur tedaivisine ilgi gittikçe artmaktadır. Bunda akupunkturla tedavi edilen hastalıklar listesinin gün geçtikçe artmasının da etkisi vardır. Bilhassa fıtık vakalarında, yaralanma, burkulma, menisküs yırtığı, romatoid artrit, ameliyat sekel ve izlerinin, cilt kırışıklarının onarım ve tamirinde oldukça iyi neticeler alınması akupunktura ilgiyi oldukça arttırmıştır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon Nedir?

13.03.2023 12:34:16

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, bir hastanın fiziksel fonksiyonunu, hareketliliğini ve yaşam kalitesini geri kazandırmaya ve artırmaya yardımcı olan sağlık disiplinleridir.

Devamı

Osteopati Nedir?

13.03.2023 12:33:50

Osteopati, kas-iskelet sistemi ve genel sağlık ve refah arasındaki ilişkiye odaklanan, manüel tıpın bir türüdür.

Devamı

Manuel Terapi Nedir

13.03.2023 12:33:42

Manuel terapi, fizyoterapistlerin kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için kullandığı elle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:36

Pilates, temel kas gücünü, esnekliği ve beden kontrolünü odak alan, düşük etkili bir egzersiz yöntemidir.

Devamı

Reformer Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:14

Reformer Pilates, direnç temelli egzersiz yapmaya izin veren bir ekipman olan Pilates reformer kullanarak yapılan bir Pilates türüdür.

Devamı

Schroth Terapisi Nedir?

13.03.2023 12:28:57

Schroth terapisi, omurganın yan eğrilikleri ile karakterize edilen skolyozu tedavi etmek için kullanılan özel bir fizik tedavi yaklaşımıdır.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp